Žiarovky R7s

Filtrovať
Filtrovanie a triedenie Filtrovanie a triedenie 0
Triedenie Position
Cena
LED
Priemer ( v cm)
Priemerná životnosť (v h)
Index podania farieb (v Ra)
Spotreba energie v kWh/1000 h
Svetelný výkon
Farba svetla (zoznam)
Spotreba energie (v W)
Povrch
Celkový svetelný tok (v lm)
Typ žiarovky
Wattový výkon
Základný typ
Značka
26 položky
11,90 €
24,90 €
11,90 €
19,90 €
14,90 €

Žiarovky R7S

360° osvetlenie, 365 dní v roku

Žiarovky R7S sú ideálne na útulné osvetlenie domácnosti. Ale nie sú určené len na to, aby ste si ich užívali v pohodlí pri dobrej knihe. Vďaka dlhej životnosti sú LED diódy R7S ideálne aj pre súkromné a verejné budovy, športové štadióny a staveniská.

Domov. Práca. Či sledovanie obľúbeného športového tímu.

Žiarovky R7S nájdete na viacerých miestach, ako si myslíte.

Čo sú žiarovky R7S?

Žiarovky R7S sú tyčové žiarovky rôznych dĺžok (78 mm, 118 mm a 189 mm) s päticou na oboch stranách a so zapustenými kontaktmi. Žiarovky R7S sa pôvodne vyrábali pomocou halogénovej technológie, v súčasnosti však často využívajú technológiu LED.

Špeciálnou vlastnosťou žiaroviek R7S je ich jas, ktorý sa väčšinou dosahuje vďaka výkonu 1 000 W a vyžarovaním svetla v uhle 360°.

Kde sa používajú žiarovky R7S?

Väčšinou v domácnosti.

Žiarovky R7S s menším príkonom sa používajú v svietidlách so svetlom nahor a v dizajnérskych svietidlách, ktoré navrhli zvučné mená v tejto branži, napríklad Stendimi, ktorého autorom je Gigi Ranica (Knikerboker), Talo od Neila Poultona (Artemide) a Plana, ktoré navrhol Christophe Mathieu (Bover).

Nie sú však určené len do domácnosti. Vďaka svojmu jasu sa žiarovky R7S používajú v súkromných vonkajších priestoroch vrátane verejných a firemných budov, športových štadiónov a stavieb.

Dajú sa všetky halogénové žiarovky R7S nahradiť žiarovkami R7S LED?

Podobne ako pre iné typy žiaroviek, napríklad E27, E14 alebo G9, existujú aj alternatívy LED pre žiarovky R7S. Pri osvetlení v domácnosti a súkromných vonkajších priestoroch je ich výmena celkom jednoduchá.

V profesionálnom sektore je však často potrebné mať nastavený maximálny jas, čo znamená, že LED diódy R7S nemôžu nahradiť halogénové žiarovky s výkonom 1 000 W.

Nie ste si istí, čo máme na mysli?

Priemyselné svetlo vybavené halogénovou žiarovkou R7S môže pri výkone 1 500 W vyprodukovať 30 000 lúmenov. Podobný jas však u LED žiaroviek nie je možný kvôli požadovaným chladičom a malej ploche žiarovky.

Pri žiarovkách LED R7S sa však dosahuje 2 500 lúmenov pri spotrebe približne 15 – 20 W, čo je na domáce osvetlenie viac ako dostatočné.

V bežných domácich žiarovkách so závitom R7S…

… LED žiarovky R7S môžete vymeniť celkom jednoducho.

Oplatí sa prejsť z halogénových žiaroviek na žiarovky R7S LED?

Prechod z halogénovej žiarovky na typ LED sa vždy oplatí, najmä v domácnosti a v súkromnom sektore. Ak nahradíte halogénové žiarovky R7S LED žiarovkami R7S, získate…

  • dlhšiu životnosť,

  • dobrú až veľmi dobrú reprodukciu farieb,

  • príjemnú farbu svetla < 3 300 stupňov Kelvina,

  • výrazné úspory energie.

Upozornenie: Ak potrebujete, aby bolo svetlo stmievateľné, v našom obchode sú k dispozícii špeciálne stmievateľné žiarovky R7S LED.

Chcete sa dozvedieť viac o žiarovkách R7S LED? Alebo potrebujete poradiť o akejkoľvek inej téme, ktorá sa týka svietidiel a osvetlenia? Ak áno, náš tím odborníkov vám ochotne odpovie na akékoľvek otázky. Zavolajte nám ešte dnes na telefónne číslo +421 258 419 273 alebo nás kontaktujte e-mailom.

Prečiarknuté ceny na svetlá.sk zodpovedajú doporučenej maloobchodnej cene výrobcu.
Všetky ceny produktov sú uvedené v €, vrátane 20 % DPH a bez prepravných nákladov.

© 2023 Lampenwelt GmbH