Bezplatné vrátenie do 60 dní
Doprava zadarmo nad 70 €
Garancia najlepšej ceny
386 položiek
Najpredávanejšie
-10%
Slamp
Slamp Veli Prisma, dizajnová stropná lampa Ø 53 cm €261,90 €291,90 Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-28%
Evotec
Stropné LED svietidlo Easy Cruiser, vzhľad skejtu €125,90 €175,90 Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-15%
Lucande
Lucande Sakina LED stropná lampa, pieskovo-čierna €229,90 €269,90 Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-10%
Slamp
Slamp Veli Medium stropná lampa Ø 53cm zlatá €305,90 €339,90 Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
Astro
Astro Denia – okrúhle kúpeľňové svietidlo, IP44 €139,90 Dodacia lehota: 4-5 týždňov
-38%
Siru
Jantárové stropné svietidlo Orione, pruhované €149,90 €239,90 Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
Vibia
Vibia Up – jednoduché stropné LED svietidlo grafit €3 717,90 Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
Casablanca
Casablanca Drop – moderné stropné svietidlo €148,90 Dodacia lehota: 2-4 týždne
-10%
Axo Light
Axolight Fedora stropné zapustené LED svetlo číre €183,90 €204,90 Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-9%
Ribag
Ribag Punto stropné LED stmievateľné 42 cm 3 000 K €894,90 €983,90 Dodacia lehota: 2-4 týždne
Karboxx
Stropné svietidlo Ola Slim zo sklolaminátu biele €425,90 Dodacia lehota: 6-8 týždňov
Masiero
Stropné svietidlo Sound zlaté €629,90 Dodacia lehota: 5-7 týždňov
LDM
LDM Eccoled Spot Trio bodové LED, eloxovaný hliník €782,90 Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
LDM
LDM Eccoled Spot Duo bodové LED svetlo, biele €554,90 Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
Patrizia Volpato
RONDO stropné svietidlo s ušľachtilým účinkom €6 543,90 Dodacia lehota: 5-7 týždňov
-10%
Knapstein
Mosadzné stropné LED svietidlo Marie, 2 reflektory €422,90 €468,90 Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-5%
FLOS
FLOS Smithfield dizajnérske LED svietidlo biele €899,90 €948,90 Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-7%
Artemide
Artemide Febe stropné LED svetlo, 2 700K/tyrkysová €724,90 €782,90 Dodacia lehota: 4-5 týždňov
-7%
Artemide
Stropné LED svietidlo Artemide Tagora tvar valca €653,90 €705,90 Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-15%
Helestra
Helestra Keto – kúpeľňové LED svetlo, tvar kocky €69,90 €81,90 Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
Domus
Lara felt plstené stropné svetlo LED sivo-oranžové €594,90 Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
Domus
Kioto 2 – bukové stropné LED svietidlo €494,90 Dodacia lehota: 3-4 týždne
Domus
Stropné svietidlo Kioto 10 z bukového dreva €768,90 Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
Knikerboker
Knikerboker Confusione – stropné svietidlo 75 cm €824,90 Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní

Dizajnové stropné svetlá: izbové osvetlenie pre milovníkov dizajnu

Sú vám mená ako Artemide, FLOS a SLAMP známe? Možno ste si už teraz vybrali svoju obľúbenú značku a preferujete kreativitu Inga Maurera alebo vysokofunkčnú eleganciu značky Bopp. Jedna vec je však istá: s dizajnovými stropnými svietidlami môže byť aj váš domov štýlový ako nikdy predtým.

Ako vyzerajú moderné stropné svietidlá od dizajnérov?

Očakávate od dizajnového stropné svietidla mimoriadne vypracovanie? Tak to potom u nás určite nájdete to, čo hľadáte. V každom prípade, dizajn vždy znamenal viac než len jedinečnosť. Pred viac ako storočím majstri z hnutia Bauhaus, ako napríklad profesor Wilhelm Wagenfeld, vedeli, že jednoduchý a funkčný dizajn je nielen nadčasový, ale tiež štýlový! „Určite nepreháňam, keď poviem, že originálne dizajnové klasiky sú populárne aj niekoľko dekád,“ potvrdil Carsten Hotzan, generálny riaditeľ značky Tecnolumen.

A množstvo dnešných moderných stropných svietidiel od dizajnérov má tiež jednoduché vyhotovenie. Dokonca aj svetelná LED technológia tu hrá významnú rolu. Táto kompaktná osvetľovacia technológia pomáha vzniku tenkých tyčovitých dizajnov. Tie sú v súlade s filozofiou Bauhausu vďaka ich lineárnemu dizajnu a zameraniu sa na funkcionalitu. Okrem toho excelentný jas zo skrytého svetelného zdroja vytvára futuristický pocit.

Nasledujúce dizajny sú v moderných domovoch veľmi populárne:

Zlaté dizajnové stropné svietidlá vytvárajú kontrast v svetlých interiéroch a kovové povrchy sú dnes veľmi IN. Povrch nie je hladký, namiesto toho má unikátnu štruktúru (vyzerá, akoby po ňom buchlo kladivo). Zlaté svetlá ozvláštnia akýkoľvek obývací priestor – len si predstavte, ako vítate hostí s takýmto svetlom v chodbičke!

Svietidlá s drevenou kostrou sú prvou voľbou pre tých, ktorí si chcú doma vytvoriť útulné prostredie. Sú populárne v škandinávskych štýloch, ale aj v moderných a minimalistických dizajnoch. Na dreve je niečo kúzelné, teplé a nežné, čo má veľký vplyv na atmosféru, v ktorej sa ľudia dobre cítia.

Sklenené tienidlá nemusia byť iba matné alebo pologuľaté. Moderné sklenené svetlá bývajú tenké, vysokokvalitné tabule skla, ktoré stoja pred výkonnými LED-kami. Dizajn je minimalistický a vyzerá vzdušne, no napriek tomu krehko. V kuchyni môže byť takýto minimalistický dizajn využitý na zvýraznenie najmodernejších kuchynských spotrebičov z vysokolesklej nehrdzavejúcej ocele, rovnako ako sieťových kuchynských vybavení a ergonomických systémov.

Aké dizajnové stropné svietidlá zvoliť pre jednotlivé miestnosti?

Obývačka je ako stvorená pre dizajnové stropné svietidlá, keďže je to miesto, kde vy (a vaši hostia) strávia najviac času. Okrem toho sú stropné svietidlá prvou voľbou, čo sa týka hlavného osvetlenia miestnosti. Máte v izbách len niekoľko zdrojov svetla a stropné osvetlenie má byť tým hlavným? Tak v tom prípade sa uistite, že svetlo nebude len dekoračné, ale že taktiež bude vyžarovať dostatok svetla. Koniec koncov, byť dizajnérom osvetlení znamená naplniť klientove očakávanie týkajúce sa svietenia. „V prípade značiek ako Fontana Arte musí množstvo svetla a typ svetla zodpovedať predstave klienta [...]. Dizajn ich bývania je rovnako dôležitý ako svetlo, ktoré vytvoríme,“ vysvetľuje dizajnér značky Fonatan Arte, Francesco Librizzi.

Kúpeľne vytvárajú tlak na vaše dizajnové požiadavky: najmä čo sa týka bezpečnostných zón v kúpeľni. Keď si vyberáte dizajnové stropné svietidlá, najdôležitejšie je všímať si IP kód, ktorý opisuje úroveň ochrany proti vlhkosti a cudzím telesám. Kúpeľňa patrí k miestnostiam so zvýšenou vlhkosťou, preto je nutné použiť svietidlá so správnym IP kódom. Kód IP44 sa v kúpeľniach využíva asi najčastejšie. Ale čím je svetlo bližšie k sprche alebo vani, tým vyšší stupeň ochrany musí mať. Naši experti vám pomôžu vybrať to správne. Kontaktné informácie nájdete nižšie.

Štýlové stropné svietidlá od dizajnérov vyzerajú skvelo aj v spálni. Napríklad vo forme zlatých látkových stropných svetiel. Látkové stropné svietidlá vás neohromia len domáckym pocitom, ale tiež príjemne jemným svetlom. Látkové tienidlá fungujú ako difuzér svetla a dodávajú svietidlu útulný pocit. Hravé modely ako Veli od značky Slamp alebo tenké LED modely od značky Escale sú tiež veľmi populárne. Najdôležitejšie pre túto izbu je, aby všetok dizajn zvýšil úroveň komfortu. Pre niektorých je to drevo, pre iných látka alebo chrómové stropné svetlá. Čo je útulné pre vás?

Každý má na svoj pracovný kútik iné požiadavky. Pohodlné svetlo, ktoré vytvára látkové svietidlo, by vám oči skôr zatváralo, než vás udržalo bdelých, aby ste sa mohli venovať kope papierovačiek. Jednoduché Bauhaus lampy alebo minimalistické stropné LED svietidlá dodajú kancelárii štýlové osvetlenie a nezaostávajú ani v oblasti dizajnu. A to nie je všetko: zatiaľ čo teplé biele svetlo sa najviac hodí do obývačky, studené biele poskytne takmer klinickú účinnosť v kancelárii. Zapamätajte si to najmä vtedy, keď budete kupovať LED žiarovky (pre dizajnové stropné svietidlá so závitom) alebo dizajnové osvetlenie so vstavanou LED technológiou. Všetky tieto informácie môžete nájsť v produktových detailoch v časti teplota svetla na online shope Svetla.sk.

Ktorí výrobcovia majú v portfóliu dizajnové stropné svietidlá?

Veľa známych dizajnérskych značiek vyrába excelentné svietidlá. Napriek tomu existuje málo svetiel, ktoré by boli iného typu než dizajnové závesné svetlá alebo dizajnové stolné lampy, pretože stropné svietidlá po inštalácii často ležia mimo zorného poľa. Závesné svetlo, ktoré vyčnieva smerom do miestnosti, alebo stolná lampa, ktorá stojí na boku stola, je oveľa viditeľnejšia a mnoho dizajnérov chce, aby boli ich výtvory videné.

Dizajnové stropné svietidlá sa majú tendenciu v miestnosti zviditelnit, viac sa prosadit. Klasické Bauhaus svietidlá majú napriek tomu oveľa decentnejší vzhľad – išlo im skôr o svetlo samotné.

Dizajnové stropné svietidlá sú fakt rôznorodé:

  • Dizajnové stropné svietidlá od značky Slamp sú kreatívne a hravé.
  • Artemide je známy vysokou funkčnosťou stropných svietidiel a iných svetiel.
  • Stropné svietidlá značky FLOS zaujmú vďaka štruktúrovanému svetlu alebo materiálu.
  • Bopp v sebe zahŕňa vysokokvalitnú LED technológiu a minimalistický dizajn.
  • Stropné osvetlenie od značky Tecnolumen sú produkty Bauhausu kombinované s funkcionalitou a dizajnom, ktorý frčal pred storočím a bude frča“ aj o ďalších sto rokov.
  • Tiež stojí za to pozrieť si dizajnové svetlá na stránkach Svetlá.sk.

Chceli by ste objaviť ďalšie dizajnové stropné svietidlá? Tak nahliadnite do nášho značkového e-shopu a nájdite si svojich obľúbených dizajnových výrobcov.

Aká svetelná technológia sa využíva pri dizajnových stropných svietidlách?

Mnoho dizajnérov využíva v stropných svetlách klasické závity či patice. A prečo nie? Veď do nich môžete nainštalovať akúkoľvek LED žiarovku. Napriek tomu existuje mnoho benefitov, ktoré dizajnérom ponúka vstavaná LED technológia. Dovoľuje im vytvárať totálne nové dizajny vďaka kompaktným veľkostiam malých LED-iek.

LED-ky majú tieto výhody:

  • vysoká úspora energie: skvelé pre životné prostredie a peňaženku,
  • dlhá životnosť: bez potreby náročnej údržby,
  • 100 % a okamžitý jas: nemusíte čakať na perfektné osvetlenie,
  • excelentná kvalita svetla: pohodlné svietenie a skvelé podanie farieb.

Keďže stropné svietidlá ponúkajú všeobecné osvetlenie izieb, dizajnové stropné svietidlá sú často stmievateľné vrátane tých s LED technológiou. Uistite sa, že v produktových detailoch majú uvedené informácie „Áno“ a „Stmievateľné“. Ak stmievač nemajú (pozri „Stmievač“, „Neobsahujú“), tak jednoducho zavolajte našim expertom a opýtajte sa ich na kompatibilné stmievače. Kontaktné informácie nájdete nižšie.

Máte nejaké otázky týkajúce sa dizajnových stropných lámp, známych dizajnérskych modelov alebo len riešite otázku, či si vybrať stmievateľné osvetlenie? Náš tím expertov vám veľmi rád poradí. Jednoducho zavolajte na telefónne číslo +421 258 419 273 alebo ich oslovte cez kontaktný formulár.

Zákaznícky servis
SME TU PRE VÁS Po - Pia: 9:00 - 20:00 So: 9:00 - 14:00 0258419273
Feedback
MÁTE OTÁZKY? Potrebujete pomoc s objednávkou, alebo nám chete dať spätnú väzbu? Obráťte sa na nás
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY Nájdite odpoveď na vaše otázky. Ísť na FAQ