Drevené závesné svietidlá

Naše odporúčania týkajúce sa kategórie

  Drevené závesné svietidlá

  Vneste do svojej domácnosti prírodný motív


  Je vaša domácnosť navrhnutá vo svetlom škandinávskom štýle, ale ešte stále hľadáte niečo, čím zvýrazníte prírodný charakter vášho domova? Možno bývate v modernom minimalistickom byte, ale chceli by ste nábytkový prvok, ktorý by dodal teplo do vášho úsporného príbytku? Ak niečo z toho pre vás platí, už viac nehľadajte!

  Drevené závesné svietidlá môžu byť tým pravým doplnkom do vašej domácnosti – pre každý štýl zariadenia domácnosti. Dôvodov je viacero:

  • Vnesú do vašej domácnosti prírodný motív
  • Štruktúra dreva je jednoducho očarujúca
  • Drevo vždy dodáva pocit tepla, naopak kov môže evokovať chlad
  • Materiál je univerzálny a vždy ho môžete prispôsobiť danej miestnosti
  • Závesné svietidlá sa hodia k takmer každému interiérovému štýlu – nakoniec, každý predsa potrebuje osvetlenie nad jedálenským stolom!

  Na podčiarknutie pocitu pohodlia v miestnosti stačí dokonca aj jediný prvok z dreva. Nič pritom nesplní túto úlohu lepšie a štýlovejšie ako drevené závesné svietidlo, ktoré visí zo stropu a je jasne viditeľné.

  Rozličné štýly drevených závesných svietidiel

  Od minimalistických až po štýl vintage, od rustikálnych až po dizajnérske – nenájdete dve rovnaké drevené závesné svietidlá. Drevo, orech, breza alebo javor, rovné a jednoduché tvary, či štruktúrovanejšie formy ako kmeň stromu s náznakom konárov, klietky, staré pánty dvier alebo dokonca kormidlo lode – možnosti sú naozaj neobmedzené!

  Drevené závesné svietidlá sú univerzálne podobne ako materiály, z ktorých sú vyrobené, a zároveň nápadité ako dizajnéri, ktorí ich navrhli.

  Aký je váš obľúbený štýl?

  Rustikálne

  Nesie sa vaša domácnosť v štýle dreveného zrubu na Divokom západe alebo alpskej chaty? Ak áno, tak sa do nej hodí drevená závesná lampa vyžarujúca rustikálny šarm.

  Predstavte si závesné osvetlenie s dreveným rámom, ktoré spájajú čierne kovové obruče a visí na tmavých reťaziach – je to takmer stredovekéK tomu zvážte prírodné neopracované drevené trámy ako ďalší rustikálny prvok, ktorý by sa vám mohol páčiť. Podobné je to s drevom, ktoré sa používa v osvetleniach v tvare klietky. Dokonca aj medzi jednotlivými drevenými závesnými svietidlami v rustikálnom štýle nájdete širokú paletu rozlišujúcich prvkov.

  drevene zavesne svietidla
  drevene zavesne svietidla
  drevene zavesne svietidla
  drevene zavesne svietidla
  drevene zavesne svietidla

  Dizajnérske

  Akýkoľvek prvok, ako sú konáre, naplavené drevo alebo guľatina, môže zvýrazniť prírodný charakter a bude vyzerať skvelo v moderných domácnostiach s dizajnérskym štýlom. Spôsob použitia dreva závisí od kreatívneho prístupu samotného dizajnéra a ponuka je preto pestrá. Napríklad značka KARE využíva drevo v pôvodnej podobe na zvýraznenie nezvyčajného štýlu. Naopak škandinávska dizajnérska značka Northern predstavuje drevo v precízne opracovanej podobe, akú dokáže dosiahnuť len zopár špičkových tesárov.

  drevene zavesne svietidla
  drevene zavesne svietidla
  drevene zavesne svietidla

  Moderné

  V moderných interiéroch drevo opúšťa svoje rustikálne korene a prináša niečo celkom odlišné – otvorený minimalizmus sa snúbi s výraznou textúrou dreva. Drevené závesné lampy v modernom štýle dokážu takto spojiť to najlepšie z oboch svetov.

  Tmavé drevo ponúka výrazný kontrast s bielym alebo celkovo jasným charakterom priestoru. Svetlé drevo zase dokáže takýto svetlý priestor ešte viac rozjasniť a vniesť doň ešte úhľadnejší dojem.

  drevene zavesne svietidla
  drevene zavesne svietidla
  drevene zavesne svietidla

  Aké žiarovky sú najvhodnejšie do drevených závesných svietidiel?

  LED technológia je vždy tou najlepšou voľbou, pretože je modernáekologická a poteší aj vašu peňaženku.

  Ak máte drevené závesné svietidlo s viditeľnými žiarovkami, najvhodnejšie bude použiť žiarovky s vláknom. Využívajú LED technológiu, ale zachovávajú si vzhľad žiaroviek v štýle vintage.

  Ak ste fanúšikom funkcie stmievania, vyberte si jednoducho stmievateľnú LED žiarovku. Ak máte osvetlenie so zabudovanými LED svetlami, musíte si overiť, či majú v časti s podrobnosťami o produkte uvedenú možnosť „Stmievateľné“. Pritom si zároveň môžete overiť, či je súčasťou osvetlenia aj ovládač stmievania. Ak to tak nie je, obráťte sa na našich odborníkov, ktorí vám navrhnú kompatibilné ovládače stmievania. Nižšie sú uvedené kontaktné údaje.

  Ako získať čo najlepší efekt pomocou dreveného závesného osvetlenia v jedálni?

  Drevené závesné svietidlá, ktoré visia zo stropu, sú umiestnené tesne nad úrovňou očí, preto jednoznačne pritiahnu pozornosť. Vďaka tomu sa vynikajúco hodia do jedálne – presnejšie priamo nad jedálenský stôl.

  Či už stolujete štýlovo vo svetle moderného dreveného závesného svietidla alebo v pohodlí rustikálnejšieho štýlu, ponúkame vám niekoľko tipov pre nové drevené závesné svietidlá v jedálni:

  • Vyberte si teplé biele svetlo. Ak chcete zistiť údaj o teplote svetla žiaroviek a lámp so zabudovaným osvetlením LED, pozrite si v časti s podrobnosťami o produkte možnosť „Luminiscenčné farby“.
  • Pozornosť venujte aj vykresleniu farieb. Je to ďalšia z vlastností svetelných zdrojov, ktorú nájdete spolu s luminiscenčnými farbami v časti s podrobnosťami o produkte. Ak je úroveň vykreslenia farieb pod hodnotou Ra 80, takéto osvetlenie nie je vhodné na stolovanie.
  • Výšku zavesenia svietidla nastavte na úrovni 60 – 80 cm nad povrchom stola. Pri takomto nastavení uvidíte svojich spolustolovníkov a pritom si neudriete hlavu!
  • Ak má drevené závesné svietidlo kužeľovitý tvar tienidla, ktoré smeruje svetlo nadol, priestor na stolovanie bude obzvlášť dobre osvetlený a jedálenský stôl sa dostane vizuálne do popredia, pričom svetlo sa jemne rozptýli do okolia.
  • K osvetleniu jedálne doplňte dobré orientačné svetlá, napríklad nástenné svietidlá. Ponúkajú jemné svetlo bez tieňov a môžete ich zapnúť popri závesnom svetle, aby ste predišli silným svetelným kontrastom vo veľkých jedálňach, ktoré sú namáhavejšie pre oči.

  Máte ešte ďalšie otázky o drevených závesných svietidlách? Neváhajte a obráťte sa na našich odborníkov telefonicky na čísle +421 258 419 273 alebo vyplňte kontaktný formulár.

  Získajte zľavový kupón v hodnote 10 !

  Registrácia Vás nič nestojí, ale čakajú na Vás skvelé propagačné akcie, ktoré sa oplatí využiť.

  10 Poukážka

  *Platí na nákup nad 75 €. Jeden kupón na zákazníka a objednávku. Kupón nie je možné kombinovať s inými zľavovými akciami a nie je možné ho následne odpočítať z faktúry. Poukaz nie je možné uplatniť na vylúčených výrobcov. Poukaz je platný 21 dní od jeho prijatia.