Klasické závesné svietidlá

Naše odporúčania týkajúce sa kategórie

  Starožitné závesné svietidlá – štýlový interiér s klasickou eleganciou

  Podobne ako pri mnohých iných štýloch je aj starožitný štýl v neustálom pohybe. Tmavé a honosné dekorácie už dávno nie sú jedinou možnosťou v ponuke, najmä z pohľadu moderného prístupu. Moderné starožitné štýly majú aj svoju jasnejšiu stránku, hoci vo svojej podstate ostávajú starožitné.

  V tejto príručke vám predstavíme, čo znamená starožitný štýl a ako môžu naše úplne nové závesné svietidlá vyzerať ako najstaršie starožitné modely.

  Čím je typický starožitný štýl?

  Starožitný štýl je opakom minimalistického. Minimalizmus je majestátny svojou usporiadanosťou a jednoduchosťou, ale starožitný štýl pritiahne viac pozornosti. Milovníci starožitností majú záľubu v pravej majstrovskej práci, ktorú znázorňujú komody, skrinky a stoly ozdobené vyrezávanými detailami v tmavom drevenom nábytku. Práve tieto starožitné štýlové prvky dodávajú našim závesným svietidlám starožitný vzhľad.

  Čo vlastne znamená pojem „staromódny“?

  Staromódne závesné lustre nie sú skutočne starožitné – iba tak vyzerajú.

  Je to z dôvodu, že nie je ani praktické, ani cenovo výhodné mať v obývačke zavesený storočný starožitný luster. Navyše, ak si kupujete nové starožitné závesné svietidlo, pravdepodobne budete chcieť moderný produkt vysokej kvality.

  Práve to je rozdiel medzi pravými starožitnými modelmi a ich staromódnymi náprotivkami, hoci oba patria do rovnakej kategórie starožitného štýlu.

  starozitny skleneny luster

  Aký vzhľad majú starožitné závesné svietidlá?

  Medzi určujúce charakteristiky klasických závesných lustrov patria prvky z leštenej medi a mosadzezlaté lístky na okrajoch a oblé tvary. Starožitné zlaté alebo mosadzné svietidlá sú na pohľad oku lahodiace a v kombinácii so žiarivým svetlom vnesú do domácnosti osobitú atmosféru. Odporúčame tiež krištáľ, pretože dokáže nádherne rozžiariť celú miestnosť lomom svetla.

  Všetkého však s mierou. Ak nechcete, aby vaša domácnosť vyzerala príliš staromódne a vážne, môžete zvážiť spojenie staromódnejšieho kúska so svetlejšími odtieňmi a hladšími povrchmi – a to pri maľbe stien ako aj pri dekoráciách.

  starozitny skleneny luster
  starozitne zavesne svetlo s tienidlom
  starozitne zavesne svetlo

  Aký typ žiarovky je najvhodnejší do klasického závesného lustra?

  V súčasnosti je trendom moderná domácnosť v starožitnom štýle, čo znamená využitie LED technológie v starožitných závesných lustroch. Aby takáto kombinácia nepôsobila príliš nevhodne, použite LED žiarovku klasického tvaru. Tieto žiarovky vyzerajú ako tradičné žiarovky, ale ponúkajú všetky výhody LED svietidiel, vrátane týchto:

  • vysoké úspory energie,
  • dlhá životnosť,
  • optimálne svetlo pre klasické závesné svietidlá,
  • vysoká odolnosť voči zapínaniu a vypínaniu,
  • okamžitá úroveň jasu 100 %,
  • starožitný vzhľad (nie však za ceny starožitností).
  starozitne zavesne svetlo
  starozitne zavesne svetlo

  Sú v ponuke aj závesné svietidlá s nastaviteľnou výškou?

  Jednoznačne, hoci táto vlastnosť nie je vždy vhodná pre starožitné závesné lustre, pretože mechanizmus nastavenia výšky musí ladiť so štýlom.

  Samozrejme však môžete nájsť aj mechanizmy nastavenia výšky, v ktorých sú všetky diely v starožitnom štýle. Ak chcete vyberať zo širšej ponuky, môžete si pozrieť našu paletu moderných závesných svietidiel s nastaviteľnou výškou.

  Ako vysoko nad stolom treba zavesiť starožitný závesný luster?

  Jedna z vlastností, v ktorej sa starožitný štýl nelíši od ostatných štýlov, spočíva v tom, že jedálenský stôl je centrálnym bodom každej domácnosti. Nie je to len miesto, kde jedávate, ale aj miesto, kde si čítate noviny, pripravujete jedlá, bavíte sa s hosťami a niekedy aj pracujete. Z tohto dôvodu sú pre jedálenský stôl ideálne závesné svietidlá s nastaviteľnou výškou.

  Ak však vaše obľúbené svietidlo nemá túto funkciu, určite ho zaveste vo výške, ktorá bude vhodná pre všetky situácie. Odporúčame výšku 80 – 100 cm nad povrchom stola.

  starozitne zavesne svetlo
  starozitne zavesne svetlo

  Ako sú klasické závesné svietidlá pripojené?

  Pripojenie sa líši pre jednotlivé modely, preto každý z nich obsahuje príručku k montáži. Túto príručku poskytnite kvalifikovanému elektrotechnikovi, ktorý zabezpečí inštaláciu.

  Máte ďalšie otázky o starožitných závesných svietidlách, ich montáži alebo kompatibilných žiarovkách? Obráťte sa na našich odborníkov. Zavolajte im na telefónne číslo +421 258 419 273 alebo použite kontaktný formulár. Tešíme sa na vás!

  Získajte zľavový kupón v hodnote 10 !

  Registrácia Vás nič nestojí, ale čakajú na Vás skvelé propagačné akcie, ktoré sa oplatí využiť.

  10 Poukážka

  *Platí na nákup nad 75 €. Jeden kupón na zákazníka a objednávku. Kupón nie je možné kombinovať s inými zľavovými akciami a nie je možné ho následne odpočítať z faktúry. Poukaz nie je možné uplatniť na vylúčených výrobcov. Poukaz je platný 21 dní od jeho prijatia.