Núdzové osvetlenie

Naše odporúčania týkajúce sa kategórie

  Núdzové osvetlenie

  Bezpečnostné osvetlenie, ktoré zachraňuje životy

  Ak chcete nainštalovať, inovovať alebo vymeniť núdzové osvetlenie, ponúkame všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste mali istotu, že dodržiavate všetky potrebné pokyny na Slovensku v oblasti ochrany zdravia a bezpečnosti.

  značka núdzového východu

  Čo je núdzové osvetlenie a prečo je potrebné?

  Núdzové osvetlenie, známe tiež ako bezpečnostné alebo tiesňové osvetlenie, poskytuje ľuďom svetlo na bezpečnú evakuáciu priestoru, keď dôjde k výpadku prúdu vo verejných alebo súkromných budovách, krytých parkoviskách atď.

  Ďalšou formou núdzového osvetlenia je náhradné osvetlenie. Pri výpadku prúdu sa spustí náhradné osvetlenie a vyžaruje dostatok svetla na bezpečné ukončenie jemnej práce – to je nevyhnutné pre pracoviská, ako sú laboratóriá, kde existuje riziko vážneho zranenia alebo smrti v dôsledku vystavenia chemikáliám a toxínom.

  Núdzové osvetlenie tu nie je len na to, aby sme si začiarkli políčko BOZP, ale na záchranu životov.

  Ako funguje núdzové osvetlenie v prípade výpadku prúdu?

  Núdzové osvetlenie je nezávisle napájané nabíjateľnou batériou alebo sekundárnym záložným generátorom, a preto sa nevypne, keď prídete o napájanie z hlavného zdroja.

  núdzové osvetlenie supermarket
  núdzové osvetlenie

  Aké žiarovky sa používajú v núdzovom osvetlení?

  Žiarovky používané v núdzovom osvetlení sú zvyčajne typu LED, napájané záložným generátorom alebo nabíjateľnými batériami. Hlavnou výhodou použitia žiaroviek LED v tiesňovom osvetlení je ich energetická účinnosť, pretože vydržia dlhšie ako ktorýkoľvek iný typ žiaroviek a vyžadujú menej údržby.

  Potrebujete nainštalovať, inovovať alebo vymeniť aktuálne núdzové osvetlenie?

  Žiadny problém.

  Spolupracujeme s viacerými z popredných svetových výrobcov núdzového osvetlenia, vrátane spoločností Fischer Akkumulatorentechnik, Ledino, Osram a Steinel.

  východ
  Príklad značky na označenie únikových a záchranných ciest s dosahom rozpoznania 16 m.
  núdzové osvetlenie

  Príklad svietidla na osvetlenie únikových a záchranných ciest s automatickým samokontrolným systémom pre väčšiu bezpečnosť.

  núdzové osvetlenie led-svetlá
  Príklad tiesňového osvetlenia. Ak napájanie funguje, osvetlenie je vypnuté. Ak dôjde k prerušeniu, zapne sa do pol sekundy na dobu najmenej tri hodiny.

  Chceli by ste sa dozvedieť viac o núdzovom osvetlení? Alebo o inej téme týkajúcej sa bezpečnostného alebo tiesňového osvetlenia? Ak áno, náš tím odborníkov vám ochotne odpovie na akékoľvek otázky. Zavolajte nám ešte dnes na telefónne číslo +421 258 419 273  alebo nás kontaktujte e-mailom.

  Získajte zľavový kupón v hodnote 10 !

  Registrácia Vás nič nestojí, ale čakajú na Vás skvelé propagačné akcie, ktoré sa oplatí využiť.

  10 Poukážka

  *Platí na nákup nad 75 €. Jeden kupón na zákazníka a objednávku. Kupón nie je možné kombinovať s inými zľavovými akciami a nie je možné ho následne odpočítať z faktúry. Poukaz nie je možné uplatniť na vylúčených výrobcov. Poukaz je platný 21 dní od jeho prijatia.