Bezplatné vrátenie do 60 dní
Doprava zadarmo nad 70 €
Garancia najlepšej ceny

Stropné ventilátory s osvetlením – elegantné, a pritom dvojnásobne praktické

Letné horúčavy dokážu poriadne znepríjemniť pobyt vo vnútorných priestoroch. Je príliš teplo, aby si človek doma oddýchol, no zároveň je náročné nájsť príjemné osvetlenie počas chladných večerov. Máme však riešenie – stropné ventilátory s osvetlením! Tieto svietidlá sú vynikajúcim doplnkom do vašej domácnosti, pričom ponúkajú nádherné osvetlenie a vytúžený chladivý vánok – pritom si vyžadujú len jedno stropné pripojenie.

stropny ventilator so svetlom

Ako si nainštalujem stropný ventilátor s osvetlením?

Rovnako ako akýkoľvek iný stropný ventilátor do domácnosti pomocou konvenčného stropného pripojenia (L, N, PE). Stropný ventilátor a osvetlenie možno ovládať samostatne pomocou ťahového vypínača alebo praktického diaľkového ovládania. Všetky produkty obsahujú aj podrobnú príručku s pokynmi na inštaláciu – a ak máte pochybnosti, vždy sa môžete obrátiť na elektrotechnika, ktorý to za vás vyrieši. Môžete kontaktovať aj našich odborných poradcov. Ak máte nejaké otázky, jednoducho nám zavolajte alebo pošlite e-mail a skôr ako sa nazdáte, pocítite vo svojej domácnosti svieži vánok! Kontaktné údaje nájdete nižšie.

stropny ventilator so svetlom

Predávate stropné ventilátory s LED osvetlením?

Samozrejme. LED technológia si našla uplatnenie v mnohých oblastiach osvetlenia – vrátane stropných ventilátorov. Môžete si vybrať svietidlo s permanentnou LED technológiou alebo svietidlo so štandardizovanými päticami na závit, napríklad E27. Stropný ventilátor si môžete tiež jednoducho dodatočne vybaviť vhodnou LED žiarovkou a vychutnať si svieži vánok spolu s optimálnym osvetlením – čo vám ušetrí peniaze a ochráni aj životné prostredie.

stropny ventilator so svetlom

Môžem si kúpiť stropný ventilátor s osvetlením na diaľkové ovládanie?

Ak chcete ovládať stropný ventilátor a osvetlenie bez námahy, už viac nehľadajte – mnohé z našich stropných ventilátorov s osvetlením sú na diaľkové ovládanie. Úžasne praktické! Funkcie, na ktoré môžete použiť diaľkové ovládanie, sa líšia medzi jednotlivými modelmi. Vo väčšine prípadov môžete však zapnúť a vypnúť svetlo a ovládať rýchlosť ventilátora. V niektorých prípadoch môžete ovládať aj stmievanie osvetlenia.

stropny ventilator so svetlom

Majú niektoré stropné ventilátory funkciu stmievania svetla?

V niektorých produktoch áno. Ak chcete mať stropný ventilátor s osvetlením, ktorý vám poskytne maximálne pohodlie a flexibilitu, odporúčame vám stmievateľný model. Prezrite si jednoducho opis produktu a vyberte si model, pri ktorom je uvedená funkcia „Stmievanie – áno“. Potom už musíte len pripojiť príslušný externý ovládač stmievania a môžete si hneď vychutnávať úžasné osvetlenie a svieži vánok.

Ak máte akékoľvek otázky o externých ovládačoch stmievania, napríklad ktorý použiť pre svietidlo so zabudovanými LED svetlami a ktorý zase pri vymeniteľných žiarovkách, máme odpoveď. Zavolajte nám alebo nám napíšte krátku správu pomocou prepojenia nižšie.

Môžu sa stropné ventilátory s osvetlením používať aj v zime?

Okrem vyžarovaného svetla, ktoré počas dlhých zimných večerov možno oceníte ešte viac ako v lete, je funkcia stropného ventilátora neuveriteľne dôležitá aj v zime. Súvisí to cirkuláciou teplého vzduchu z radiátora alebo krbu a jeho rovnomerným šírením v miestnosti – známym aj pod označením zimný režim alebo spätný chod. V zimnom režime dokáže rotujúci ventilátor nasmerovať späť k vám nadol teplý vzduch, ktorý má inak tendenciu stúpať k stropu a potom uniknúť. Je vám potom príjemne teplo a ešte ušetríte na vykurovacích nákladoch.

Žiaľ, nie všetky stropné ventilátory majú túto funkciu. Prezrite si opis produktu vybratého ventilátora a zistíte, či má uvedenú funkciu „Vrátane prúdenia/spätného chodu – áno“, aby ste si mohli vychutnať zimu príjemne v teple!

Ponúkate stropné ventilátory s osvetlením značky Westinghouse?

Samozrejme! Spoločnosť Westinghouse je popredný európsky dodávateľ stropných ventilátorov, preto ich prirodzene ponúkajú aj s osvetlením. Ak si chcete overiť, či je ventilátor originálny značkový produkt, v hornej časti stránky produktu by mal byť názov Westinghouse.

Dajú sa stropné ventilátory s osvetlením ovládať pomocou ťahového vypínača?

Áno, môžete si vybrať ťahový vypínač alebo diaľkové ovládanie. Výber závisí len od vašich preferencií.

Chcete sa dozvedieť viac o stropných ventilátoroch s osvetlením alebo máte konkrétnu otázku? Zavolajte niektorému z našich odborných poradcov na telefónne číslo +421 (0) 258 419 273 alebo použite kontaktný formulár.

Zákaznícky servis
SME TU PRE VÁS Po - Pia: 9:00 - 20:00 So: 9:00 - 14:00 0258419273
Feedback
MÁTE OTÁZKY? Potrebujete pomoc s objednávkou, alebo nám chete dať spätnú väzbu? Obráťte sa na nás
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY Nájdite odpoveď na vaše otázky. Ísť na FAQ