Bezplatné vrátenie do 60 dní
Doprava zadarmo nad 70 €
Garancia najlepšej ceny

Žiarovky E14

Čo je žiarovka E14?

E14? Čo pôsobí ako šifra, je v skutočnosti úplne jasné a jednoduché. Písmeno „E“ znamená Edison, čo odkazuje na samotného vynálezcu klasickej žiarovky, ktorým bol Thomas Alva Edison. Číslo „14“ je priemer daného závitu, v tomto prípade samozrejme 14 mm. Logické, však?

Vedeli ste? Označenie E14 sa vzťahuje na samotnú veľkosť závitu, nie na technológiu žiarovky. So závitom E14 preto existujú halogénové žiarovky, tradičné žhaviace žiarovky, kompaktné fluorescenčné lampy a samozrejme žiarovky LED.

E14 Ziarovka

V akých tvaroch existujú žiarovky E14?

Okrem iného je v ponuke…

  • klasický tradičný tvar žiarovky,
  • žiarovka v tvare sviečky, vrátane žiarovky v tvare plameňa sviečky – ideálne pre luster vo vstupnej hale,
  • trubicová žiarovka často používaná v podobe malých žiaroviek do chladničiek,
  • reflektorová žiarovka,
  • špirálovitá žiarovka (často sa nachádza v starých fluorescenčných lampách).

Prečo tak veľa rozličných tvarov? Jednoducho preto, lebo model E14 je spolu s modelom E27 štandardnou veľkosťou závitu žiaroviek. Zároveň neexistuje štandardná norma, ktorá by určovala veľkosť žiaroviek E14, preto sa ich dĺžka pohybuje od 57 až do 127 mm.

Informácie o rozmeroch a technológii každej žiarovky samozrejme nájdete v podrobnostiach o produkte a v opise produktu.

E14 Ziarovka

Existujú nejaké žiarovky E14 so špeciálnymi funkciami?

Áno, existuje množstvo špeciálnych funkcií, ako sú napríklad zmena farby, možnosť stmievania, ako aj funkcie inteligentnej domácnosti.

Medzi špeciálne vlastnosti žiaroviek E14 patria:

Možnosť stmievania: Keďže tradičné žhaviace žiarovky a aj halogénové žiarovky sú od výroby stmievateľné, možno ste si na túto praktickú funkciu už zvykli. V prípade svetiel LED je to však trochu iné – nie všetky žiarovky LED je možné stmievať. Nemajte však obavy, informácie o tom, ktoré žiarovky LED umožňujú stmievanie a ktoré nie, nájdete v podrobnostiach o produkte.

Aký typ ovládača stmievania však budem potrebovať pre novú stmievateľnú žiarovku LED? Ak máte akékoľvek otázky, obráťte sa na našich odborníkov. Kontaktné údaje sú uvedené nižšie.

Možnosť zmeny farby

Všetci, ktorí máte radi farebné osvetlenie, ale neviete či nechcete si vybrať jednu konkrétnu farbu, si určite obľúbite žiarovku E14 s funkciou zmeny farby. V podrobnostiach o produkte vyhľadajte kľúčové slovo „,luminiscenčná farba“ a hneď zistíte, či sa vaša zvolená žiarovka môže stať chameleónom.

Možnosť diaľkového ovládania

Existuje niekoľko možností, ako meniť farbu svetla, pričom jednou z nich je diaľkové ovládanie. Používa sa napríklad pri žiarovkách E14 značky iDual. Skvelá vec: možná je aj zmena farebnej teploty z teplej bielej na chladnú bielu, stmievanie a automatická zmena farby!

Je vaše vybavenie ako chladnička, práčka, centrálne vykurovanie a žalúzie už súčasťou inteligentnej domácnosti? Získajte aj inteligentné osvetlenie – značka Philips Hue je ideálnym riešením! Značka Philips Hue vám umožní vybrať si osvetlenie, ktoré obsahuje buď zabudovanú technológiu LED alebo žiarovky LED, ktoré môžete jednoducho naskrutkovať do svojho obľúbeného svietidla!

E14 Ziarovka

Máte ďalšie otázky? Obráťte sa na našich odborníkov, budeme radi, keď sa nám ozvete! Zavolajte na telefónne číslo +421 (0) 258 419 273 alebo použite kontaktný formulár.

Zákaznícky servis
SME TU PRE VÁS Po - Pia: 9:00 - 20:00 So: 9:00 - 14:00 0258419273
Feedback
MÁTE OTÁZKY? Potrebujete pomoc s objednávkou, alebo nám chete dať spätnú väzbu? Obráťte sa na nás
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY Nájdite odpoveď na vaše otázky. Ísť na FAQ