Žiarovky E27

Naše odporúčania týkajúce sa kategórie

  Žiarovky E27 – od tradičných žhaviacich žiaroviek k LED žiarovkám

  Tradičné žhaviace žiarovky so závitom E27 sa nevyrábajú už dlhší čas. Technológia LED teraz dominuje možnostiam výberu, pretože LED žiarovky prekonávajú halogénové žiarovky a kompaktné fluorescenčné lampy z pohľadu životnosti a energetickej efektívnosti.

  E27 ziarovka
  E27 ziarovka

  Tip: Chceli by ste filamentové žiarovky v štýle vintage? Skvelé! Čo tak skúsiť dodatočne inštalovanú filamentovú LED žiarovku? Tie obsahujú LED filament namiesto vlákna, avšak na pohľad si nevšimnete žiaden rozdiel medzi LED žiarovkou a tradičnou žhaviacou žiarovkou.

  Čo v skutočnosti znamená symbol E27?

  Thomas Alva Edison je človek, ktorého meno sa skrýva za závitom typu E. Číslo „27“ označuje priemer závitu, ktorý je 27 milimetrov.

  Žiarovky E27 so špeciálnymi funkciami

  Nie všetky žiarovky sú rovnaké. Niektoré svietia jednou luminiscenčnou farbou, zatiaľ čo iné sú kompatibilné s inteligentnou domácnosťou alebo majú funkciu zmeny farby. Dostupné sú nasledujúce špeciálne funkcie:

  Stmievanie
  Nie všetky žiarovky sú stmievateľné. Overte si vopred, či vami vybratá žiarovka ponúka túto funkciu – v podrobnostiach o produkte v našom obchode nájdete údaj o stmievateľnosti.

  Zmena farby
  Neviete sa rozhodnúť len pre jednu farbu? Potom si vyberte žiarovku, ktorá umožňuje zmenu farby. Jednoducho sa pozrite do podrobností o produkte v časti „Luminiscenčná farba“, kde sú uvedené všetky možnosti od teplej bielej cez denné svetlo a chladnú bielu až po viacfarebné svetlo.

  E27 ziarovka
  E27 ziarovka
  E27 ziarovka
  E27 ziarovka

  Možnosť ovládania cez aplikáciu
  Chcete si zostaviť vysnívaný koncept osvetlenia a ovládať ho pomocou aplikácie? Takéto riešenie vám ponúka napríklad značka Philips Hue. Budete potrebovať:

  • smerovač siete Wi-Fi ako rozhranie,
  • most ako hlavný prvok,
  • mobilné zariadenie,
  • aplikáciu Philips Hue.

  Žiarovku Philips Hue jednoducho naskrutkujte do svojho svietidla a stane sa z nej inteligentný a variabilný zdroj svetla. Geniálne!

  Diaľkové ovládanie
  Chceli by ste stmievať žiarovku, zmeniť luminiscenčnú farbu a meniť farby a vytvárať svetelné efekty stlačením jediného tlačidla? Vyberte si žiarovku E27 s diaľkovým ovládaním, napríklad produkt iDual. Skvelá vec je, že diaľkové ovládanie funguje pre všetky žiarovky iDual. Upozornenie: Môže byť praktické mať diaľkové ovládanie v každej miestnosti – najmä ak v domácnosti býva viacero osôb.

  Aké veľké sú žiarovky E27?

  V podrobnostiach o produkte v našom obchode si overte dĺžku a priemer žiarovky. Napríklad v prípade žiarovky klasického tvaru môže byť žiarovka dlhá 105 mm a mať priemer 60 mm. Žiarovka v tvare sviečky naopak môže byť dlhá 90 mm s priemerom 35 mm. Rozmery sa líšia medzi jednotlivými žiarovkami. Ak máte obmedzenia veľkosti v dôsledku rozmerov svietidla, môžete si to vopred presne naplánovať.

  Existujú adaptéry pre rozličné veľkosti závitov?

  Áno, a to od závitu E27 po E14. Zvyčajne však nemajú test kvality VDE alebo TÜV, preto najbezpečnejší, najjednoduchší a najlepší postup je kúpiť si správnu žiarovku. Naši odborní poradcovia vám radi pomôžu v prípade vašich otázok o tejto téme.

  E27 ziarovka

  Chceli by ste sa dozvedieť viac o žiarovkách E27? Obráťte sa na našich odborných poradcov. Zavolajte na číslo +421 258 419 273alebo  použite kontaktný formulár.

  Získajte zľavový kupón v hodnote 10 !

  Registrácia Vás nič nestojí, ale čakajú na Vás skvelé propagačné akcie, ktoré sa oplatí využiť.

  10 Poukážka

  *Platí na nákup nad 75 €. Jeden kupón na zákazníka a objednávku. Kupón nie je možné kombinovať s inými zľavovými akciami a nie je možné ho následne odpočítať z faktúry. Poukaz nie je možné uplatniť na vylúčených výrobcov. Poukaz je platný 21 dní od jeho prijatia.