Bezplatné vrátenie do 60 dní
Doprava zadarmo nad 70 €
Garancia najlepšej ceny

Žiarovky E27 – od tradičných žhaviacich žiaroviek k LED žiarovkám

Tradičné žhaviace žiarovky so závitom E27 sa nevyrábajú už dlhší čas. Technológia LED teraz dominuje možnostiam výberu, pretože LED žiarovky prekonávajú halogénové žiarovky a kompaktné fluorescenčné lampy z pohľadu životnosti a energetickej efektívnosti.

Tip: Chceli by ste filamentové žiarovky v štýle vintage? Skvelé! Čo tak skúsiť dodatočne inštalovanú filamentovú LED žiarovku? Tie obsahujú LED filament namiesto vlákna, avšak na pohľad si nevšimnete žiaden rozdiel medzi LED žiarovkou a tradičnou žhaviacou žiarovkou.

E27 ziarovka

E27 ziarovka

Čo v skutočnosti znamená symbol E27?

Thomas Alva Edison je človek, ktorého meno sa skrýva za závitom typu E. Číslo „27“ označuje priemer závitu, ktorý je 27 milimetrov.

Žiarovky E27 so špeciálnymi funkciami

Nie všetky žiarovky sú rovnaké. Niektoré svietia jednou luminiscenčnou farbou, zatiaľ čo iné sú kompatibilné s inteligentnou domácnosťou alebo majú funkciu zmeny farby. Dostupné sú nasledujúce špeciálne funkcie:

Stmievanie
Nie všetky žiarovky sú stmievateľné. Overte si vopred, či vami vybratá žiarovka ponúka túto funkciu – v podrobnostiach o produkte v našom obchode nájdete údaj o stmievateľnosti.

E27 ziarovka E27 ziarovka

Zmena farby
Neviete sa rozhodnúť len pre jednu farbu? Potom si vyberte žiarovku, ktorá umožňuje zmenu farby. Jednoducho sa pozrite do podrobností o produkte v časti „Luminiscenčná farba“, kde sú uvedené všetky možnosti od teplej bielej cez denné svetlo a chladnú bielu až po viacfarebné svetlo.

Možnosť ovládania cez aplikáciu
Chcete si zostaviť vysnívaný koncept osvetlenia a ovládať ho pomocou aplikácie? Takéto riešenie vám ponúka napríklad značka Philips Hue. Budete potrebovať:

  • smerovač siete Wi-Fi ako rozhranie,
  • most ako hlavný prvok,
  • mobilné zariadenie,
  • aplikáciu Philips Hue.

Žiarovku Philips Hue jednoducho naskrutkujte do svojho svietidla a stane sa z nej inteligentný a variabilný zdroj svetla. Geniálne!

E27 ziarovka

Diaľkové ovládanie
Chceli by ste stmievať žiarovku, zmeniť luminiscenčnú farbu a meniť farby a vytvárať svetelné efekty stlačením jediného tlačidla? Vyberte si žiarovku E27 s diaľkovým ovládaním, napríklad produkt iDual. Skvelá vec je, že diaľkové ovládanie funguje pre všetky žiarovky iDual. Upozornenie: Môže byť praktické mať diaľkové ovládanie v každej miestnosti – najmä ak v domácnosti býva viacero osôb.

Aké veľké sú žiarovky E27?
V podrobnostiach o produkte v našom obchode si overte dĺžku a priemer žiarovky. Napríklad v prípade žiarovky klasického tvaru môže byť žiarovka dlhá 105 mm a mať priemer 60 mm. Žiarovka v tvare sviečky naopak môže byť dlhá 90 mm s priemerom 35 mm. Rozmery sa líšia medzi jednotlivými žiarovkami. Ak máte obmedzenia veľkosti v dôsledku rozmerov svietidla, môžete si to vopred presne naplánovať.

E27 ziarovka

Existujú adaptéry pre rozličné veľkosti závitov?
Áno, a to od závitu E27 po E14. Zvyčajne však nemajú test kvality VDE alebo TÜV, preto najbezpečnejší, najjednoduchší a najlepší postup je kúpiť si správnu žiarovku. Naši odborní poradcovia vám radi pomôžu v prípade vašich otázok o tejto téme.

Chceli by ste sa dozvedieť viac o žiarovkách E27? Obráťte sa na našich odborných poradcov. Zavolajte na číslo +421 (0) 258 419 273 alebo použite kontaktný formulár.

Zákaznícky servis
SME TU PRE VÁS Po - Pia: 9:00 - 20:00 So: 9:00 - 14:00 0258419273
Feedback
MÁTE OTÁZKY? Potrebujete pomoc s objednávkou, alebo nám chete dať spätnú väzbu? Obráťte sa na nás
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY Nájdite odpoveď na vaše otázky. Ísť na FAQ