Bezplatné vrátenie do 60 dní
Doprava zadarmo nad 70 €
Garancia najlepšej ceny

Žiarovky GU10

Či už žiarovky GU10 poznáte alebo ste v oblasti žiaroviek úplný nováčik – v tejto praktickej príručke sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť!

gu10 ziarovka

Čo presne znamená označenie GU10?

Označenie GU10 patrí vysokonapäťovým žiarovkám s reflektorom a týmto typom závitu. Žiarovky GU10 majú otočný závit so západkou a dvomi malými kolíkmi. Vzdialenosť medzi týmito kolíkmi je, ako ste sa určite dovtípili, 10 mm.

Sú modely GU10 a GZ10 kompatibilné?

Medzi týmito typmi závitov existuje malý nenápadný rozdiel. Závity GU10 majú dolný okraj skosený na rozdiel od závitov GZ10. Znamená to, že žiarovky GU10 sú vhodné aj do každej pätice GZ10, naopak to však neplatí.

gu10 ziarovka

Pod akým uhlom svietia žiarovky GU10?

Uhol svetelného lúča v žiarovkách GU10 sa pohybuje od stredného po široký. Potrebujete presné informácie? Podrobnosti nájdete na balení a v technických podrobnostiach v našom internetovom obchode.

Existujú stmievateľné LED žiarovky GU10?

Máte radi útulné prostredie? Potom by sa vám mohla hodiť funkcia stmievania osvetlenia. Musíte si dať pozor len na jedinú vec: nie všetky LED žiarovky sú stmievateľné! Vami zvolený produkt musí mať konkrétne uvedené označenie, že je stmievateľný. Túto informáciu samozrejme nájdete v podrobnostiach o produkte.

Aký ovládač stmievania je vhodný pre LED žiarovky GU10?

Ako sme už uviedli, overte si, či je daná žiarovka LED označená ako stmievateľná. Ak hľadáte kompatibilný ovládač stmievania, pozor: neexistuje žiadny štandardný ovládač stmievania vhodný pre každú žiarovku. Stmievanie žiaroviek GU10 LED zvyčajne zabezpečujú ovládače stmievania založené na princípe modulácie napätia v začiatočnej alebo koncovej časti amplitúdy. Konkrétne informácie o správnom ovládači stmievania nájdete v technických údajoch.

philips gu10- ziarovka

Akú teplotu môžu dosiahnuť žiarovky GU10 LED?

Nemajte obavy, žiarovky LED sa nerozpália ako tradičné žiarovky. Áno, vyžarujú určité teplo, preto by nemali byť umiestnené priamo v izolácii, ale musí okolo nich cirkulovať vzduch, aby sa mohli chladiť.

Aké napätie je typické pre žiarovky GU10?

Štandardné menovité napätie je 230 V. Naši odborní poradcovia vám odpovedia na akékoľvek ďalšie otázky k tejto téme. Stačí, ak im zavoláte alebo napíšete e-mail. Kontaktné údaje nájdete nižšie.

Čo znamená označenie GU10+C?

Označenie „+C“ sa vzťahuje na dodatočnú ochranu (kryt), ktorý zlepšuje farebnosť, emisie svetla a teplotu. Týka sa to však len halogénových žiaroviek. Vždy odporúčame uprednostniť LED žiarovky pred akoukoľvek inou technológiou pre nízku spotrebu energie a rozličné ďalšie výhody.

Mám žiarovky GU10 pripájať sériovo alebo paralelne?

Žiarovky typu GU by sa mali pripájať paralelne, avšak nemali by sa o to pokúšať amatérski elektrotechnici. Odporúčame obrátiť sa na odborníka. Ak máte akékoľvek ďalšie otázky, zavolajte našim odborným poradcom a radi vám pomôžu.

Zavolajte našim odborným poradcom na telefónne číslo 0258419273 alebo použite kontaktný formulár.

Zákaznícky servis
SME TU PRE VÁS Po - Pia: 9:00 - 20:00 So: 9:00 - 14:00 0258419273
Feedback
MÁTE OTÁZKY? Potrebujete pomoc s objednávkou, alebo nám chete dať spätnú väzbu? Obráťte sa na nás
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY Nájdite odpoveď na vaše otázky. Ísť na FAQ