LED vonkajšie osvetlenie

Naše odporúčania týkajúce sa kategórie

  Vonkajšie LED svietidlá: Bez nich strácate čas aj peniaze

  Tie časy, keď ste museli odskrutkovať vonkajšie nástenné svetlo každých pár týždňov, len aby ste vymenili vyhorenú žiarovku, sú navždy preč. Chcete vedieť prečo? Pretože dnes si už môžete posvietiť vo vnútorných aj vonkajších priestoroch LED-kami.

  Vonkajšie LED svietidlá sú super, pretože:

  • ušetria množstvo energie: ušetrených až 90 % energie oproti tradičným žiarovkám s rovnakým jasom,
  • majú dlhú životnosť: viac ako 50-tisíc hodín svietenia bez potreby výmeny,
  • svietia okamžite a na 100 %: dôležité pre pohybové senzory a ochranu proti krádežiam ,
  • zvládnu časté prepínanie: vhodné na miesta, kde sa svetlá vypínajú a zapínajú častejšie počas dňa, napríklad na chodbách.
  LED vonkajsie osvetlenie

  Ktorú triedu ochrany si moje vonkajšie LED osvetlenie vyžaduje?

  Existuje množstvo elementov, ktoré môžu vonkajšiemu LED svietidlu ublížiť. Asi najčastejším prípadom je poškodenie v dôsledku zvýšenej vlhkosti.

  Podľa miesta inštalácie rozlišujeme rôzne stupne krytia alebo takzvané IP kódy (IP = z anglického ingress protection). IP44 sa najčastejšie používa na ochranu proti rôznym vonkajším prvkom s veľkosťou > = 1 mm a proti striekajúcej vode. Naopak, rybníkové alebo jazierkové svetlá si vyžadujú krytie IP68, ktoré chránia svetlá proti prachu a umožňujú im byť dlhšie ponorené pod vodou. Množstvo zapustených bodových svetiel využíva krytie IP67 na ochranu proti silným dažďom. IP kód každého LED svietidla si môžete skontrolovať v technickej špecifikácii produktu.

  Tabuľka nižšie vám jednoducho vysvetlí funkcie jednotlivých IP kódov:

  LED vonkajsie osvetlenie

  Potrebujete vedieť viac o vybranom IP kóde? Naši špecialisti vám radi pomôžu. Ich kontaktné informácie nájdete nižšie.

  LED vonkajsie osvetlenie

  Koľko wattov by malo mať moje vonkajšie LED svetlo?

  Z dôvodu odlišnej svetelnej účinnosti (podiel prijatej energie a vyprodukovaného svetla) a výrobnej kvality LED svetiel už spotreba energie udávaná vo wattoch nehovorí o skutočnom jase svetelného zdroja. Dnes sa táto hodnota udáva v lúmenoch (túto informáciu nájdete v detailoch produktu každého vonkajšieho LED osvetlenia alebo LED žiarovky).

  Každé vonkajšie LED svietidlo, najmä nástenné, chodníkové alebo stropné, by malo mať 500 až 1 000 lúmenov. V závislosti od rôznych tried energetickej účinnosti svetelného zdroja musia mať 7 až 15 wattov. Pre porovnanie, tradičná žiarovka spotrebuje asi 40 až 75 wattov. Takže sa môžete tešiť, že ušetríte nemalé peniaze.

  Neexistuje všeobecný štandard pri používaní dekoratívnych svetiel exteriérov. Svetlo samotné dokáže vytvoriť nádherne osvetlené prostredie. Všeobecným pravidlom je, že 10 až 20 lúmenov je porovnateľných s 1 wattom spotrebovanej energie. Kvôli tomuto malému množstvu sú vonkajšie LED svetlá často napájané na solárnu energiu. Takže môžete svietiť skoro úplne zadarmo!

  Aké typy vonkajšieho LED osvetlenia existujú?

  LED vonkajsie osvetlenie
  LED vonkajsie osvetlenie
  LED vonkajsie osvetlenie

  Keď sa rozhodnete pre vonkajšie LED osvetlenie, určite nespravíte krok vedľa. Sú dostupné vo všetkých možných tvaroch, dizajnoch a farbách. Ak nechcete meniť svoje terajšie exteriérové osvetlenie, stačí, ak doň nainštalujete LED žiarovku.

  • Vonkajšie nástenné LED svietidlá bývajú umiestnené v skrinke z nehrdzavejúcej ocele. Tento robustný a veľmi kvalitný materiál je skvelý pre vonkajšie použitie. Existuje množstvo kvalitných značiek, ktoré ponúkajú nástenné svetlá spolu so senzormi, ako napríklad značka Steinel.
  • Chodníkové LED svietidlá majú oproti tým klasickým výhodu vďaka LED technológii, ktorá prináša nový plochý dizajn. Pravdaže, klasické dizajny svetiel môžu byť taktiež kombinované s modernými LED-kami. Túto zaujímavú kombináciu nájdete napríklad pri značke Philips, konkrétne v produktovej sérii Robin.
  • LED reflektory zvýšia viditeľnosť pri vchádzaní na príjazdovú cestu, pričom spotrebujú oveľa menej energie než klasické reflektory. Pri výbere týchto produktov sa obráťte na známu značku, akou je napríklad Osram.
  • Zapustené LED svetlá bývajú umiestnené pri vstupoch na príjazdovú cestu, na fasádach budov a majú jednu nepopierateľnú výhodu: používaním tejto dlhotrvajúcej svetelnej technológie sa nemusíte babrať s výmenou žiarovky niekoľko rokov.
  • Tak ako pri klasických variantoch, aj vonkajšie stropné svietidlá sú dostupné v LED verzii a sú vhodné napríklad na terasy. Opäť prešli „časovým“ testom. Užijete si ich najlepšiu kvalitu bez starostí o častú výmenu žiarovky.
  • Dnes je na trhu mnoho dekoratívnych LED svietidiel, ktoré sa využívajú v exteriéroch a nepotrebujú elektrické pripojenie. Vďaka tomu, že nespotrebujú veľa energie, môžu sa nabíjať solárnym svetlom alebo batériami. Medzi najkrajšie dekoratívne svetlá patria reťazové svietidlá a flexibilné lanové svietidlá. Mnoho z nich dokáže meniť farby RGB pomocou tlačidla umiestneného priamo na svetle alebo vďaka diaľkovému ovládaču.

  Máte nejaké otázky o vonkajšom LED osvetlení alebo o vybraných IP kódoch, výrobcoch či špecifickej produktovej kategórii? Tak v tom prípade kontaktuje našich špecialistov na telefónnom čísle +421 258 419 273 alebo cez náš kontaktný formulár.

  Získajte zľavový kupón v hodnote 10 !

  Registrácia Vás nič nestojí, ale čakajú na Vás skvelé propagačné akcie, ktoré sa oplatí využiť.

  10 Poukážka

  *Platí na nákup nad 75 €. Jeden kupón na zákazníka a objednávku. Kupón nie je možné kombinovať s inými zľavovými akciami a nie je možné ho následne odpočítať z faktúry. Poukaz nie je možné uplatniť na vylúčených výrobcov. Poukaz je platný 21 dní od jeho prijatia.