LED panely

LED panely: Prinášajú moderné trendy do osvetlenia miestností

Čím sa LED panely líšia od ostatných stropných svietidiel?

Najmä v dvoch veciach:

  • Dizajn
    LED panely sú ploché a ich mimoriadne tenký profil je možný len vďaka použitiu kompaktných LED svetiel. Hlavnou výhodou je samotné svietidlo – moderné a zároveň minimalistické – ktoré je skôr v úzadí a prispieva tak k usporiadanejšej estetike interiéru. Pretože osvetlenie zaberá veľmi málo priestoru, pomáha navodiť dojem priestrannej miestnosti. LED panely sú preto vhodné aj do tých najmenších miestností.

  • Osvetlenie
    Na rozdiel od bodových svetelných zdrojov, ako sú tradičné žiarovky, LED panely osvetľujú celý povrch rovnomerne a bez odleskov, vďaka čomu ponúkajú rovnomerné a jasné osvetlenie miestnosti.

Aký je rozdiel medzi zabudovanými panelmi a na povrch montovanými panelmi?

Zabudované panely sa inštalujú v strope, pričom na povrch montované panely sa pripevňujú k stropu. Pri zabudovaných paneloch tvorí strop a LED panel súvislú plochu. Pretože zabudované panely nie je možné inštalovať do každého typu stropu, k slovu sa dostanú aj panely montované na povrch. Tieto sa pripevňujú k stropu podobným spôsobom ako iné stropné svietidlá.

LED-Panel
LED-Panel
LED-Panel

Sú v ponuke aj okrúhle LED panely?

Ak sa do vašej domácnosti nehodí pravouhlý svetelný zdroj, zvoľte namiesto toho okrúhly. Ak sa povie „LED panel“, možno si predstavíte modely s plochým povrchom, ale v skutočnosti je aj široká ponuka okrúhlych zápustných svetiel, ktoré plnia rovnakú funkciu. Často sa označujú slovom „podhľadové svietidlá“. Najnovšie LED modely nájdete tu.

V akých veľkostiach sú LED panely?

LED panely nie sú oficiálne štandardizované, čo znamená, že v ponuke je veľké množstvo rôznych veľkostí. Niektoré rozmery sa však už stali určitým „štandardom“. LED panely do kazetových stropov majú napríklad tieto veľkosti: 625 x 625 mm/600 x 600 mm/1250 x 625 mm/1250 x 312 mm/1200 x 300 mm. Pri okrúhlych paneloch LED sa zase často používa priemer 68 mm/82 mm.

Obráťte sa na našich odborných poradcov a zistite, či je k dispozícii vhodná veľkosť pre váš projekt osvetlenia. Kontaktné údaje nájdete nižšie.

LED-Panel

Čo je potrebné vziať do úvahy, ak majú byť panely vo vlhkých miestnostiach, ako sú kúpeľne a kuchyne?

LED panely musia mať správny stupeň ochrany IP, ktorý určuje, kde možno panel použiť a do akej miery môžu prísť do kontaktu s vlhkosťou. Napríklad stupeň ochrany IP44 označuje ochranu pred vniknutím cudzích častíc väčších alebo rovnakých ako 1 mm a rozprašovanou vodou.

Obráťte sa na našich odborných poradcov a dozviete sa viac o ďalších ochranných opatreniach vo vlhkých miestnostiach, kde môže byť potrebný vyšší stupeň ochrany IP alebo zváženie iných bezpečnostných aspektov. A určite nechajte LED panel nainštalovať kvalifikovanému odborníkovi!

Ako sa LED panely inštalujú do sadrokartónových stropov?

Závisí to od produktu. LED anely sa zvyčajne inštalujú do otvoru v sadrokartóne pomocou montážnych pružín na svietidle a/alebo pomocou ďalších montážnych súprav, ako sú montážne rámy.

Ako sa LED panely inštalujú na strop?

Okrem spôsobu inštalácie do sadrokartónu sa môžu LED panely inštalovať alebo vkladať aj do kazetových stropov. V tomto prípade sa LED panely jednoducho vložia do zníženého kazetového stropu. Ponúka to optickú výhodu – keďže svietidlo je upevnené v strope, vynikajúco zapadá do celkovej estetiky stropu, pretože nie je viditeľná žiadna konzola ani rám. Preto sa v kancelárskych priestoroch často používajú kazetové stropy.

Na povrch montované panely sa naopak inštalujú rovnakým spôsobom ako iné svietidlá umiestňované na povrch. LED panely majú zvyčajne montážny rám s montážnymi konzolami. Tieto sa vyvŕtajú do stropu a svietidlo sa k nim pripojí. Vďaka tomu nie je potrebný podhľadový strop (kazetový či sadrokartónový).

LED-Panel
LED-Panel

Sú k dispozícii aj LED panely, ktoré sú stmievateľné a môžu meniť farbu?

Samozrejme, áno. Pozrite si, či má váš želaný LED panel v podrobnostiach o produkte uvedené tieto vlastnosti. Medzi značky, ktoré ponúkajú takéto panely vysokej kvality, patria Osram alebo Paulmann.

LED-Panel
LED-Panel

Máte ďalšie otázky o LED paneloch alebo potrebujete radu? Naši odborní poradcovia vám radi pomôžu. Zavolajte na telefónne číslo +421 258 419 273 alebo použite kontaktný formulár.

Viac Zobraziť menej

Prečiarknuté ceny na svetlá.sk zodpovedajú doporučenej maloobchodnej cene výrobcu.
Všetky ceny produktov sú uvedené v €, vrátane 20 % DPH a bez prepravných nákladov.

© 2023 Lampenwelt GmbH