Bezplatné vrátenie do 60 dní
Doprava zadarmo nad 70 €
Garancia najlepšej ceny
4508 položiek
Najpredávanejšie
-14%
Lindby
Jagavé stropné svietidlo Annica chrómová platňa €85,90 €99,90 Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-20%
Trio Lighting
Stropné svietidlo Hotel s 5 textilnými tienidlami €155,90 €194,90 Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-8%
Arcchio
Stropná lampa Gesina, dve svetlá, čierna €59,90 €64,90 Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-11%
Lindby
Stropné svietidlo Melia, čierna a hnedá €119,90 €134,90 Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-14%
Lindby
Hranaté stropné svietidlo Annica akrylový záves €85,90 €99,90 Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-20%
Lindby
Čierno-biele stropné svietidlo Fußball €15,90 €19,90 Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-12%
Lindby
Lindby Gillion stropné svietidlo, 8-plameňové €199,90 €225,90 Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-6%
Lindby
Lindby Riley stropné LED stmievateľné, hliník €169,90 €179,90 Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
Briloner
Stropné LED Frame CCT chróm-hliník, 110 x 54 cm €229,90 Dodacia lehota: 1-3 týždne
-7%
Lindby
Lindby Gillion stropné svietidlo, 4-plameňové €129,90 €139,90 Dodacia lehota: 3-5 týždňov
-14%
Lindby
Stropné svietidlo Sebatin 40 cm krémové €59,90 €69,90 Dodacia lehota: 6-9 pracovných dní
-11%
Lindby
Stropné svietidlo Melia v hnedej a sivej €119,90 €134,90 Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
Euluna
Stropné svietidlo Vento čierne z €69,90
-12%
Lindby
Lindby Florentina stropné LED svietidlo, kruh z €22,90 €25,90
-10%
Lampenwelt.com
Biele stropné svietidlo Phinea vzhľad vintage €43,90 €48,90 Dodacia lehota: 5-7 týždňov
-26%
Lucande
Lucande Muir LED stropná lampa, obdĺžniky, CCT €99,90 €135,90 Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-10%
Lindby
Kúpeľňové stropné svietidlo Amilia sklenené €35,90 €39,90 Momentálne nedostupné
Euluna
Stropné svietidlo Modern A L drevené lamely Ø 60cm €99,90 Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-12%
Arcchio
Arcchio Iavo stropné svietidlo 2-plameňové biele €43,90 €49,90 Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-7%
Lindby
Drevené stropné svietidlo Thorin, štvor-plameňové €79,90 €85,90 Momentálne nedostupné
-11%
EGLO
Hnedé textilné stropné svietidlo Pasteri z €84,90 €94,90
Briloner
LED stropná lampa 3145-014 s diaľkovým ovládaním €129,90 Dodacia lehota: 5-7 pracovných dní
-6%
Lindby
Lindby Poppy stropné LED svietidlo, stmievanie €159,90 €169,90 Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-20%
FISCHER & HONSEL
LED stropná lampa Bug, štvorcová, hrdzavá z €197,90 €247,90

Stropné svietidlá, ku ktorým sa oplatí dvihnúť zrak

Svetlá, ktoré zvýšia latku bez toho, aby zvyšovali rozpočet

Stropné svietidlá sú dôležité hlavne z dvoch dôvodov: sú hlavným zdrojom svetla vo väčšine miestností, ale taktiež udávajú tón celému priestoru. Pravdaže, sú užitočné najmä preto, aby ste poriadne videli na to, čo práve robíte. Taktiež však zásadným spôsobom dotvárajú atmosféru: len na nich záleží, ktorá časť miestnosti bude dominantná a ktorá ostane v tieni. Jednoducho dodávajú priestoru osobitosť a charakter. Z toho všetkého vyplýva, že správne vybrané stropné svietidlo je zásadné nielen z hľadiska daného interiéru, ale aj celkového štýlu vášho domova.

V každom prípade, dostatočne osvetlená by mala byť každá miestnosť, aj keď dizajn úplne vypustíme z hlavy. Už len preto, aby ste sa mohli bez problémov venovať činnostiam, bez ktorých to v živote jednoducho nejde: upratovanie, zábava, oddych, varenie, stravovanie alebo aj cvičenie.

Dostatok svetla vám k tomu všetkému poskytnú práve stropné svietidlá. Ak k tomu pridáte ešte aj svetlá so stmievačom, môžete v priebehu chvíľky úplne zmeniť atmosféru v miestnosti. Osvetlenie s dobre vybraným tienidlom zase pomôže nastaviť unikátny štýl v akomkoľvek priestore. A správne umiestnené zapustené svetlá vám poskytnú nielen dostatok úžitkového osvetlenia, ale zvládnu aj dokonale nasvietiť obrazy, umelecké predmety, zaujímavé kúsky nábytku alebo tú časť miestnosti, ktorou sa chcete pochváliť. Nejaké to stropné svietidlo skrátka potrebuje každá miestnosť. Veď bez univerzálneho alebo „normálneho“ osvetlenia sa nezaobídete.

stropne svietidla

Pri každej miestnosti musíte brať do úvahy aj účel, na ktorý slúži. A taktiež vychádzať z jej dispozícií, veľkosti, využitia… Napríklad do kúpeľne potrebujete iné stropné svietidlo, než dajme tomu v obývačke. Tá sa zase líši od jedálne, ktorá však nie je to isté ako kuchyňa. No a osvetlenie predsiene alebo vstupnej haly je opäť niečo celkom iné.

Na www.svetla.sk preto nájdete rôzne stropné svietidlá pre každú miestnosť alebo priestor vo vašom dome či byte. A keďže ich budete kupovať priamo od nás a nie cez prostredníkov, získate aj na tie najvyššie stropy osvetlenie bez nezmyselnej vysokohorskej prirážky.

Prečo je stropné osvetlenie také dôležité?

Stropné svetlo hrá v celkovom vzhľade interiéru dôležitú úlohu – často totiž v miestnosti nastavuje základnú vizuálnu tému. Definuje štýl, ktorému treba prispôsobiť vzhľad podlahy aj steny, rovnako ako farby, materiály, textílie alebo nábytok v danom priestore. Krištáľový luster môže slúžiť ako hlavné osvetlenie miestnosti alebo môže byť len tlmeným sprievodom výkonnejších bodových a podhľadových svietidiel – práve tie môžu osvetľovať obrazy alebo tiež piano. Je to len a len na vás.

Čisto prakticky, stropné osvetlenie je dôležité najmä preto, že miestnosť osvetľuje väčšinou celú a z jej najvyššieho bodu – zo stropu.

Aké sú hlavné typy stropných svietidiel?

Medzi hlavné typy stropného osvetlenia patria:

  • Prisadené svietidlá – osvetlenie, ktoré je nainštalované v podstate na úrovni stropu, bez odsadenia,
  • Odsadené svietidlá – svetlá, ktoré nie sú priamo na strope, medzeru vytvára držiak, uchytenie a podobne,
  • Bodovky – nastaviteľné osvetlenie, ktoré môže svietiť na konkrétne miesto,
  • Zapustené bodové svetlá – svetlá inštalované priamo do stropu, teda ideálne na nízke stropy.

Ako spoznám, ktorý štýl sa mi najviac hodí?

stropne svietidla

Keď premýšľate o novom stropnom osvetlení, môžete si vybrať z množstva variantov. Uľahčite si výber toho pravého tým, že sa zamyslíte nad účelom, na ktorý osvetlenie potrebujete. Hľadáte len obyčajné svetlo, ktoré proste svieti a hotovo? Alebo by ste sa chceli poobhliadnuť po kúsku, ktorý sadne interiéru miestnosti, prípadne bude ladiť s konferenčným stolíkom alebo so sedačkou? Dobrá správa je, že vám s tým všetkým dokážeme pomôcť – neváhajte a obráťte sa na našich odborníkov zo zákazníckeho servisu.

Sú stropné svietidlá stmievateľné?

Áno, máme ich v ponuke dokonca niekoľko. Keď nájdete stropné svetlo, ktoré vám padne do oka, stačí si pozrieť jeho technickú špecifikáciu v detailoch stránky. Tam si môžete overiť, či je daný model stmievateľný (v prípade, ak máte pochybnosti,obráťte sa na náš zákaznícky servis).

Čo v prípade, ak si zamilujete nejaké naše stropné osvetlenie, pri ktorom zistíte, že nie je stmievateľné? Nevešajte hlavu, určite bude možné vymeniť žiarovku za stmievateľnú – stačí sa opýtať niektorého z našich odborných poradcov. A ak náhodou ešte stále nie ste úplne presvedčení, že zvládnete stmievač nainštalovať sami, obráťte sa radšej na pomoc elektrikára.

Ako namontovať stropné svietidlo?

Inštalácia našich lustrov a ďalších stropných svietidiel je zvyčajne extrémne jednoduchá. Stačí sa držať návodu, ktorý vás prevedie krok za krokom. Pre istotu však opakujeme, že ak máte akékoľvek pochybnosti o inštalácii alebo vlastných schopnostiach, určite si radšej domov pozvite skúseného elektrikára.

Bude súčasťou svietidla aj žiarovka?

Niektoré stropné svetlá predávame aj so svetelným zdrojom, ale ak si chcete byť istí, pozrite sa opäť do technickej špecifikácie. Ak v nej nie je napísané, s akou päticou alebo závitom je treba počítať pri výbere žiarovky, potom už bude svetelný zdroj určite zabudovaný. A pretože väčšina svietidiel so vstavanou žiarovkou využíva LED technológiu, môžete si byť istí, že vám vydrží cca 20- až 25-tisíc hodín svietenia.

Čo svetlo na strop v kúpeľni? Môžem použiť akékoľvek?

Na otázku, či môžete nejaké svietidlo použiť na strop v kúpeľni, existuje veľmi rýchla odpoveď. V produktových špecifikáciách každého osvetlenia nájdete označenie IP. Ide o dvojciferné číslo, ktoré ak má druhú číslicu kódu 4 a viac, môžete dať svietidlo napríklad nad kúpeľňové zrkadlo. V prípade, že je to 5 a viac, môžete ho dať priamo nad sprchu. Opäť by ste však mali myslieť na to, že ak si nie ste istí, nie je na škodu potvrdiť si umiestnenie konkrétneho svetla s elektrikárom.

Akú intenzitu svetla moje stropné svietidlo zvládne?

Líši sa to. Intenzitu meriame a uvádzame v lúmenoch, čo je základná jednotka svetelného toku. V uvedenej tabuľke pre jednoduchšiu orientáciu nájdete aj prevod značenia pomocou wattov – myslite však na to, že watt je jednotka spotreby, nie svietivosti, takže intenzita svetla (počet lúmenov) sa môže podľa použitej technológie pri jednotlivých žiarovkách zásadne líšiť napriek tomu, že počet wattov bude rovnaký. Presnú svietivosť každého nášho stropného osvetlenia nájdete priamo na jeho stránke v technickej špecifikácii. A nezabudnite, že moderné stropné LED panely a svietidlá už neposkytujú len studené modrasté svetlo ako kedysi, ale jednoducho ich zoženiete aj v teplých alebo neutrálnych odtieňoch (a mimochodom, sú tiež veľmi úsporné).

Existujú stropné svetlá so senzorom?

Áno, na sklade máme hneď niekoľko kategórií svietidiel so senzorom, takže si môžete naozaj dobre vybrať. Zapínajú a vypínajú sa automaticky, čo znamená, že k nim nepotrebujete žiadne vypínače, sú preto ideálne k vchodovým dverám, garážovým bránam a podobne. Ale užijete si ich aj v interiéri ako bytové osvetlenie, napríklad vo vstupnej hale, v predsieni alebo na schodisku vtedy, keď máte práve plné ruky a nemáte si ako rozsvietiť. Pozrite sa na kompletnú ponuku stropných svietidiel s pohybovým senzorom v našom e-shope.

žiarovky

Máte tiež stropné svietidlá s ventilátorom?

Máme, pozrite si našu ponuku stropných ventilátorov kombinovaných s osvetlením.

Sú vaše stropné svietidlá označené aj z hľadiska požiarnej bezpečnosti?

Samozrejme. Všetky zodpovedajú európskej norme DIN-EN-60598-1 a domácej STN EN 13501-2. Ak by vás zaujímali detaily, obráťte sa, prosím, na našu zákaznícku linku.

Zákaznícky servis
SME TU PRE VÁS Po - Pia: 9:00 - 20:00 So: 9:00 - 14:00 0258419273
Feedback
MÁTE OTÁZKY? Potrebujete pomoc s objednávkou, alebo nám chete dať spätnú väzbu? Obráťte sa na nás
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY Nájdite odpoveď na vaše otázky. Ísť na FAQ