Bezplatné vrátenie do 60 dní
Doprava zadarmo nad 20 €
Garancia najlepšej ceny
3773 položiek
Najpredávanejšie
-39%
Lindby
Stropné LED svietidlo Joline chróm 46 cm 94,90€ 154,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-15%
Lindby
Hranaté stropné svietidlo Annica akrylový záves 89,90€ 105,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
Lindby
Lindby Emiljan stropné LED svietidlo, čierne matné 187,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
Lindby
Lindby Mairin stropné LED svietidlo, nikel matný 189,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-8%
Briloner
LED stropná lampa Frame, diaľkové ovládanie 109,90€ 119,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-15%
Lindby
Lindby Laurenz stropné svietidlo 3–pl., sivá hnedá 84,90€ 99,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-9%
Lindby
Lindby Gillion stropné svietidlo, 8-plameňové 299,90€ 329,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-10%
Lindby
Lindby Ronka stropné LED svetlo, nikel satinovaný 179,90€ 198,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
Lindby
Stropné LED svietidlo Stefania, šesť-plameňové 165,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-14%
Lindby
Okrúhle stropné svietidlo Amilia, IP44 42,90€ 49,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
Brilliant
Stropné svietidlo Provence kvetinová dekorácia 23,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
Arcchio
Stropná lampa Gesina, dve svetlá, čierna 66,90€ Dodacia lehota: 8-10 týždňov
-21%
Lindby
Sklenenými guľami ovešané stropné svietidlo Esfera 189,90€ 241,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
Euluna
Stropné svietidlo Cleo, Ø 40 cm, čierne 59,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
Lindby
Lindby Mendosa stropné LED svietidlo okrúhle 33,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-10%
Lindby
Látková stropná lampa Gordana biela z 79,90€ 88,90€ + viac: Model
-10%
Lindby
Jagavé stropné svietidlo Annica chrómová platňa 89,90€ 99,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
Lindby
Lindby Duetto stropné LED svietidlo antracit 38 W 149,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-17%
Lindby
Moderne pôsobiace stropné LED svietidlo Tilo 69,90€ 83,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-16%
Lindby
Lindby Laurenz, stropná lampa, 5–pl. 90 cm 157,90€ 187,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
Lindby
Troj-plameňové stropné svietidlo Svean 75,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-19%
Lindby
Lindby Duetto stropné LED svietidlo nikel 38 W 115,90€ 143,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-26%
Lucande
Lucande Tiaro LED stropná lampa, štvorcová 42,5 cm 89,90€ 121,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní
-21%
Lindby
Lindby stropné LED svetlo Tomke biele stmievateľné 126,90€ 159,90€ Dodacia lehota: 3-5 pracovných dní

Stropné svietidlá, ku ktorým sa oplatí dvihnúť zrak

Svetlá, ktoré zvýšia latku bez toho, aby zvyšovali rozpočet

Stropné svietidlá sú dôležité hlavne z dvoch dôvodov: sú hlavným zdrojom svetla vo väčšine miestností, ale taktiež udávajú tón celému priestoru. Pravdaže, sú užitočné najmä preto, aby ste poriadne videli na to, čo práve robíte. Taktiež však zásadným spôsobom dotvárajú atmosféru: len na nich záleží, ktorá časť miestnosti bude dominantná a ktorá ostane v tieni. Jednoducho dodávajú priestoru osobitosť a charakter. Z toho všetkého vyplýva, že správne vybrané stropné svietidlo je zásadné nielen z hľadiska daného interiéru, ale aj celkového štýlu vášho domova.

V každom prípade, dostatočne osvetlená by mala byť každá miestnosť, aj keď dizajn úplne vypustíme z hlavy. Už len preto, aby ste sa mohli bez problémov venovať činnostiam, bez ktorých to v živote jednoducho nejde: upratovanie, zábava, oddych, varenie, stravovanie alebo aj cvičenie.

Dostatok svetla vám k tomu všetkému poskytnú práve stropné svietidlá. Ak k tomu pridáte ešte aj svetlá so stmievačom, môžete v priebehu chvíľky úplne zmeniť atmosféru v miestnosti. Osvetlenie s dobre vybraným tienidlom zase pomôže nastaviť unikátny štýl v akomkoľvek priestore. A správne umiestnené zapustené svetlá vám poskytnú nielen dostatok úžitkového osvetlenia, ale zvládnu aj dokonale nasvietiť obrazy, umelecké predmety, zaujímavé kúsky nábytku alebo tú časť miestnosti, ktorou sa chcete pochváliť. Nejaké to stropné svietidlo skrátka potrebuje každá miestnosť. Veď bez univerzálneho alebo „normálneho“ osvetlenia sa nezaobídete.

stropne svietidla

Pri každej miestnosti musíte brať do úvahy aj účel, na ktorý slúži. A taktiež vychádzať z jej dispozícií, veľkosti, využitia… Napríklad do kúpeľne potrebujete iné stropné svietidlo, než dajme tomu v obývačke. Tá sa zase líši od jedálne, ktorá však nie je to isté ako kuchyňa. No a osvetlenie predsiene alebo vstupnej haly je opäť niečo celkom iné.

Na www.svetla.sk preto nájdete rôzne stropné svietidlá pre každú miestnosť alebo priestor vo vašom dome či byte. A keďže ich budete kupovať priamo od nás a nie cez prostredníkov, získate aj na tie najvyššie stropy osvetlenie bez nezmyselnej vysokohorskej prirážky.

Prečo je stropné osvetlenie také dôležité?

Stropné svetlo hrá v celkovom vzhľade interiéru dôležitú úlohu – často totiž v miestnosti nastavuje základnú vizuálnu tému. Definuje štýl, ktorému treba prispôsobiť vzhľad podlahy aj steny, rovnako ako farby, materiály, textílie alebo nábytok v danom priestore. Krištáľový luster môže slúžiť ako hlavné osvetlenie miestnosti alebo môže byť len tlmeným sprievodom výkonnejších bodových a podhľadových svietidiel – práve tie môžu osvetľovať obrazy alebo tiež piano. Je to len a len na vás.

Čisto prakticky, stropné osvetlenie je dôležité najmä preto, že miestnosť osvetľuje väčšinou celú a z jej najvyššieho bodu – zo stropu.

Aké sú hlavné typy stropných svietidiel?

Medzi hlavné typy stropného osvetlenia patria:

  • Prisadené svietidlá – osvetlenie, ktoré je nainštalované v podstate na úrovni stropu, bez odsadenia,
  • Odsadené svietidlá – svetlá, ktoré nie sú priamo na strope, medzeru vytvára držiak, uchytenie a podobne,
  • Bodovky – nastaviteľné osvetlenie, ktoré môže svietiť na konkrétne miesto,
  • Zapustené bodové svetlá – svetlá inštalované priamo do stropu, teda ideálne na nízke stropy.

Ako spoznám, ktorý štýl sa mi najviac hodí?

stropne svietidla

Keď premýšľate o novom stropnom osvetlení, môžete si vybrať z množstva variantov. Uľahčite si výber toho pravého tým, že sa zamyslíte nad účelom, na ktorý osvetlenie potrebujete. Hľadáte len obyčajné svetlo, ktoré proste svieti a hotovo? Alebo by ste sa chceli poobhliadnuť po kúsku, ktorý sadne interiéru miestnosti, prípadne bude ladiť s konferenčným stolíkom alebo so sedačkou? Dobrá správa je, že vám s tým všetkým dokážeme pomôcť – neváhajte a obráťte sa na našich odborníkov zo zákazníckeho servisu.

Sú stropné svietidlá stmievateľné?

Áno, máme ich v ponuke dokonca niekoľko. Keď nájdete stropné svetlo, ktoré vám padne do oka, stačí si pozrieť jeho technickú špecifikáciu v detailoch stránky. Tam si môžete overiť, či je daný model stmievateľný (v prípade, ak máte pochybnosti,obráťte sa na náš zákaznícky servis).

Čo v prípade, ak si zamilujete nejaké naše stropné osvetlenie, pri ktorom zistíte, že nie je stmievateľné? Nevešajte hlavu, určite bude možné vymeniť žiarovku za stmievateľnú – stačí sa opýtať niektorého z našich odborných poradcov. A ak náhodou ešte stále nie ste úplne presvedčení, že zvládnete stmievač nainštalovať sami, obráťte sa radšej na pomoc elektrikára.

Ako namontovať stropné svietidlo?

Inštalácia našich lustrov a ďalších stropných svietidiel je zvyčajne extrémne jednoduchá. Stačí sa držať návodu, ktorý vás prevedie krok za krokom. Pre istotu však opakujeme, že ak máte akékoľvek pochybnosti o inštalácii alebo vlastných schopnostiach, určite si radšej domov pozvite skúseného elektrikára.

Bude súčasťou svietidla aj žiarovka?

Niektoré stropné svetlá predávame aj so svetelným zdrojom, ale ak si chcete byť istí, pozrite sa opäť do technickej špecifikácie. Ak v nej nie je napísané, s akou päticou alebo závitom je treba počítať pri výbere žiarovky, potom už bude svetelný zdroj určite zabudovaný. A pretože väčšina svietidiel so vstavanou žiarovkou využíva LED technológiu, môžete si byť istí, že vám vydrží cca 20- až 25-tisíc hodín svietenia.

Čo svetlo na strop v kúpeľni? Môžem použiť akékoľvek?

Na otázku, či môžete nejaké svietidlo použiť na strop v kúpeľni, existuje veľmi rýchla odpoveď. V produktových špecifikáciách každého osvetlenia nájdete označenie IP. Ide o dvojciferné číslo, ktoré ak má druhú číslicu kódu 4 a viac, môžete dať svietidlo napríklad nad kúpeľňové zrkadlo. V prípade, že je to 5 a viac, môžete ho dať priamo nad sprchu. Opäť by ste však mali myslieť na to, že ak si nie ste istí, nie je na škodu potvrdiť si umiestnenie konkrétneho svetla s elektrikárom.

Akú intenzitu svetla moje stropné svietidlo zvládne?

Líši sa to. Intenzitu meriame a uvádzame v lúmenoch, čo je základná jednotka svetelného toku. V uvedenej tabuľke pre jednoduchšiu orientáciu nájdete aj prevod značenia pomocou wattov – myslite však na to, že watt je jednotka spotreby, nie svietivosti, takže intenzita svetla (počet lúmenov) sa môže podľa použitej technológie pri jednotlivých žiarovkách zásadne líšiť napriek tomu, že počet wattov bude rovnaký. Presnú svietivosť každého nášho stropného osvetlenia nájdete priamo na jeho stránke v technickej špecifikácii. A nezabudnite, že moderné stropné LED panely a svietidlá už neposkytujú len studené modrasté svetlo ako kedysi, ale jednoducho ich zoženiete aj v teplých alebo neutrálnych odtieňoch (a mimochodom, sú tiež veľmi úsporné).

Existujú stropné svetlá so senzorom?

Áno, na sklade máme hneď niekoľko kategórií svietidiel so senzorom, takže si môžete naozaj dobre vybrať. Zapínajú a vypínajú sa automaticky, čo znamená, že k nim nepotrebujete žiadne vypínače, sú preto ideálne k vchodovým dverám, garážovým bránam a podobne. Ale užijete si ich aj v interiéri ako bytové osvetlenie, napríklad vo vstupnej hale, v predsieni alebo na schodisku vtedy, keď máte práve plné ruky a nemáte si ako rozsvietiť. Pozrite sa na kompletnú ponuku stropných svietidiel s pohybovým senzorom v našom e-shope.

žiarovky

Máte tiež stropné svietidlá s ventilátorom?

Máme, pozrite si našu ponuku stropných ventilátorov kombinovaných s osvetlením.

Sú vaše stropné svietidlá označené aj z hľadiska požiarnej bezpečnosti?

Samozrejme. Všetky zodpovedajú európskej norme DIN-EN-60598-1 a domácej STN EN 13501-2. Ak by vás zaujímali detaily, obráťte sa, prosím, na našu zákaznícku linku.

Zákaznícky servis
SME TU PRE VÁS Po - Pia: 8:00 - 17:00 0 258 419 273
Feedback
MÁTE OTÁZKY? Potrebujete pomoc s objednávkou? Obráťte sa na nás
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY Nájdite odpoveď na vaše otázky. Ísť na FAQ